İngilterede Şirket, Mağaza, Şube

          Anahtatar Teslimi Servisler

    Türkiyedeki işinizi İngilterede de yapın

  Londrada iş kurmak çok kolay

 

İNGİLTEREDE İŞİNİZİ GÜVENLE KURUN

 

TurkeyLinks Amerika ve İngiltere firmaları adına Türkiyeden değişik ürünler tedarik eden ve Türkiyede senede yüz milyonlarca dolar ihracata alt yapı hazırlamış bir danışmanlık şirketidir.

Ek olarak, ihracat yapmak isteyen, kaliteli ve ekonomik üretim yapan Türkiye firmalarının İngiltere pazarına en ekonomik ve güvenli bir şekilde girmeleri için gerekli servisleri de veriyoruz:

 

 

SERVİSLERİMİZ

Büyük masrafa girmeden önce, pazarı denemek isterseniz Turkeylinks ofisinden reklam kampanyaları ile ilgili bütün işlemleri adınıza yürütebiliriz. Ingilterede belirli bir müşteri portföyü edilince de artık şirket ve dağıtım merkezi kurmayı düşünebilirsiniz.
Uygun durumda, TurkeyLinks firmanızı İngilterede temsil eder
 • Turkeyinks firmanızı bir gün içerisende kurar.
 • Banka hesabı açar
 • Markanızı kayit eder,
 • Uygun yer bulur,
 • Gerekli tadilatları yapar,
 • Uygun eleman bulur,
 • Bütün resmi işleri yürütür,
 • Çalışma prosedürlerini belirler,
 • Genel olarak şirketi sizin adınıza istenen bir süre için yönetmek için gerekli bütün servisleri verir. Verdigimiz servisler her zaman sizin kontrolünüzde gerçekleştirilir.
 • Şirketi kurduktan sonra, Türkiyeden kalifiye elemanınızı İngiltereye transfer edebilir ve istediginiz bir süre için yönetime devam edebiliriz. İngiltere pazarında uzun senelere dayanan tecrübemiz firmanızın doğru stratejiyi yakalama güvencesidir. Uygun görülmesi durumunda şirketinizden küçük bir hisse ile ortak da olabiliriz.


  İngilterede şirket kurmak cüzi bir maliyet gerektirse de diğer masraflar büyük meblağ tutabilir. Ancak TurkeyLinks pazardaki uzun senelere dayanan tecrübe ve kontaklarını kullanarak pazara en ekonomik şekilde girmenizi sağlar.

  Türkiye hükümeti yurtdışında pazarlama ve şirket kurmalarda büyük oranlarda destek veriyor . İstenirse sizi Türkiyede bu konuda servis veren danışmanlık şirketlerine de yönlendirebiliriz.

  Asağıda merak edebileceğiniz bazı soru ve cevaplar var. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


  İNGİLTEREDE ŞİRKET KURMAK

  Şirket kurmak ve şirket banka hesabı açmak için ne gerekir?
       - Firma adına işleri yürütmekle, firmadan sorumlu en az bir Direktör (Yönetim Kurulu Üyesi) gerekir. Direktörün Ingiliz olması veya Ingilterede ikamet etmesi şart degil. Firma Sekreteri tayin etmek faydalıdır ama şart değildir. Firmanın direktörü İngilterede yaşamıyorsa, normal olarak firmayi Direktör adına gerektiği şekilde yonetmek icin firmanın Sekreterliğini biz yükleniriz.
       - Firmanın İngilterede kayıtlı olduğu bir adres gerekir.
       - Firmanın hisse sahiplerini tayin etmek gerekir.
       - Firmanın ismini belirlemek gerekir. Bu isim Turkiyedeki firmanızın ismi olabilecegi gibi sececeginiz herhangi bir yeni isim de olabilir.
       - Gelirler Idaresine kayıt olmak gerekir. Gelirleri senede £85 000 üzerinde olan firmalar KDV ye kayıt olmak ve her 3 ayda bir KDV hesablarını sunmakla yükümlüdür. KDV fazlalılığı devletten derhal geri alınır eksiği de ödenir. Istenirse cirodan bağımsız KDV ye kayıt yapılabilir.
       - Firmaya muhasebeci tayin etmek gerekir. Muhasebe senelik ücreti £1 500 civarından başlar. Kullandığımız muhasebe firmasının hem Londrada hem de Türkiyede şubeleri vardır. Muhasebeci ana servisleri aşağıdakileri kapsar:
                o Yılda bir firma bilgilerini yenilemek
                o Yıl içinde firma hesaplarını tutmak
                o Yıl içinde firmada olan değişiklikleri gerekli resmi kurumlara bildirmek.
                o Yıl sonunda firma hesaplarını hazırlamak, vergi durumunu belirlemek ve Firmalar Evi ile Gelirler İdaresine sunmak

  Şirket kurma maliyeti nedir?
       - Şirket kurma maliyeti £60

  Banka Hesabı
       - Hesap açmak icin yetkililerin pasaport ve adres bilgileri ile şahsen müracaat etmesi gerekir. Adres için iki ayri kurumdan (Su, Elektrik, Dogal Gaz gibi) adrese gelen faturalar gerekir. Faturalardaki adresin kelime kelimesine aynı olması şart.
       - Banka hesabı yetkililerinden en az birinin İngilterede ikamet etmesi şarttır. Ingilterede yaşamayan direktörler için normal olarak bu yükümlülüğü biz yükleniriz.
       - Her hesap yetkilisi banka kartı alabilir.
       - Banka hesabı muhasebe paketi QuickBooks a direk bankadan bağlanır ve direktörler hesabı her an burdan kontrol edebilirler
       - Online havale limiti günde £20 000.
       - Şubeden havale veya nakit çekme limiti sınırsızdır.
       - Şirket açılışında hesapta herhangi bir miktar para tutmak şart değil, ancak hem güven açısından hem de gerekli masrafları karşılamak için hesabın pozitif olması müsbet olur.
       - Şirket için banka kartları almak mümkündür.
       - Banka hesabı genel olarak ilk bir sene için ücretsizdir. Diğer seneler için ayda £5 ücret alınır.

  İngilterede kurumlar vergisi oranı nedir?
       - Şu anda İngilterede kurumlar vergisi % 19 dur ve İngilterede kayıtlı bütün şirketler bu vergiye tabidir.

  Katma Değer Vergisi (KDV) oranı nedir?
       - Ana KDV orani % 20 dir. Ancak evlerde kullanılan enerji gibi bazı mal ve servislerde % 5, yiyecek ve çocuk giysileri dahil bazılarında ise % 0 dir.

  Başka hangi vergiler var?
       - Firma ikamet ettiği bina için belediyeye vergi öder. Bu vergi mesela Londrada kiranın yaklaşık % 40 - 50 si kadardır.

  Başlangıçta yer tutma ihtiyacı ekonomik olmayan şirketler için TurkeyLinks ofisi veya Londrada çalıştığımız bir adres, firmanızın kayıtlı adresi olabilir. Böyle bir durumda firmanın bütün yönetim işlemleri TurkeyLinks ofisinden yürütülür.

  Şirket sahipleri ile şirket ile ilgili elemanlarına İngiltere vizesi kolaylığı vardır. İngilterede firma kurulunca her seferinde ülkede 6 aydan az kalmak üzere, 1, 2, 5 veya 10 senelik zaman süresi için tek vize alınabilir. İngilterede £2 Milyon yatırım yapanlara devamlı ikamet etme hakkı verildiği gibi ülkede 5 sene ikamet edenlerin pasaport için müracaat etme hakkı da vardir. TurkeyLinks bu konularda gerekli servisleri verir.

  İngilterede senede 6 aydan uzun süre kalan şahıslar İngiltere gelir vergisine tabi olurlar.

  Türkiyedeki kardeş firmadan Ingilteredeki firmaya eleman nakli mümkündür..

  İngilterede asgari ücret £8.72 /saat, senede £18 138 ve işverene maliyeti £20 315.

  TurkeyLinks, yeni şirket yerine, İngilterede kendi sektörlerinde faaliyet gösteren halihazırda aktif şirket satın almak isteyen Türkiye firmaları için istedikleri firmaları da bulup satınalabilir. İstenen uygun şirketi arayıp bulmak tabii ki zaman alabilir.

  Adres

  20 Pinfold Lane

  Sleaford

  Lincolnshire, NG34 8QE

  United Kingdom

   

  Email: enquiries@turkeylinks.com

            

  Tel: +44 7810 842 903

  WhatsApp: +44 7810 842 903